Fra rv 243 reiste jeg 4,8 km mot Vassfaret ( avgift bomvei ) og parkerte ved brua ( stengt med kjettning ).Jeg gikk på grusveien til hytta Storekrakkoia.Herfra tok jeg stien merket skilt - Gulsvik.Etterpå ved tjernet svingte jeg til høyre mot topp.Oppe varde og ved kasse.